fbpx

Laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny 

Wybrane wskazania:

▶️ entezopatie (np. łokieć tenisisty, golfisty)
▶️ zmiany zwyrodnieniowe stawów
▶️ zapalenia ścięgien
▶️ wybrane zespoły bólowe kręgosłupa
▶️ stany pooperacyjne
▶️ urazy sportowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania naderwania mięśni)
▶️ zmiany przeciążeniowe stawów i tkanek miękkich

HPL7 jest laserem wysokoenergetycznym o mocy 7W, który wykorzystuje dwie długości fali: 810 i 980nm.

Kombinacja różnych długości fal powoduje odmienne reakcje biologiczne w tkankach. Głównym działaniem fali o długości 810nm jest działanie biostymulacyjne, natomiast dzięki fali o długości 980nm możliwe jest optymalne natlenienie tkanek, co tworzy bardzo dobre warunki do ich regeneracji.

Dzięki różnym trybom pracy i szerokiemu zakresowi mocy (m.in. ciągły, impulsowy, stochastyczny, burst i inne) możemy skutecznie pomagać pacjentom zarówno w stanach ostrych jak i trudnych w terapii stanach przewlekłych.

❌ Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, iż pacjenci próbowali w przychodniach innych rodzajów lasera bez większych rezultatów.

✅ Do uzyskania prawidłowej odpowiedzi ze strony leczonej tkanki, niezbędne jest dostarczenie jej odpowiedniej ilości energii.

Lasery biostymulacyjne tzw. niskoenergetyczne często stosowane w przychodniach dysponują zazwyczaj mocą w przedziale od 200-400mW.

Tymczasem im większa ilość energii dociera do powierzchni skóry, tym większa jej ilość dotrze do tkanek leżących poniżej. Jeśli moc lasera jest zbyt mała, dostarczona dawka może być niewystarczająca, a głębokość penetracji wiązki zbyt mała.

Dzięki naszemu laserowi wysokoenergetycznemu jesteśmy w stanie dostarczyć wymaganą dawkę na odpowiednią głębokość przy zachowaniu optymalnego czasu zabiegu.