fbpx

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa to mechaniczna fala akustyczna, która jest wytwarzana pod wpływem gwałtownego wzrostu ciśnienia. Czyli poprzez precyzyjne wycelowanie specjalną głowicą w miejsce schorzenia, fala przenika przez skórę nawet kilka centymetrów trafiając precyzyjnie w miejsce objęte dysfunkcją lub bólem.

Redukuje ból, regeneruje tkankę oraz usuwa zwapnienia. Oprócz tego, zwiększa produkcję kolagenu, pobudza krążenie krwi oraz stymuluje miejscowy metabolizm tkankowy. W związku z tym znacząco wpływa na poprawę samopoczucia oraz przyspiesza powrót to pełnej sprawności.

Fala uderzeniowa to nowoczesna forma terapii – jest niezwykle precyzyjna, innowacyjna oraz nieinwazyjna.

Jako plusy tej terapii możemy wskazać:

  • działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne;
  • rozbijanie i usuwanie zwapnień;
  • poprawa mikrokrążenia;
  • pobudzenie metabolizmu;
  • przyspieszenie procesów regeneracyjnych;
  • zwiększenie gęstości i poprawa jakości tkanki łącznej (podniesienie zawartości i pobudzenie produkcji kolagenu)

W jakich przypadkach stosujemy?

Efekty są często odczuwane już po pierwszy zabiegu, należy jednak pamiętać, że ważna jest konsekwencja w działaniu, a zaleca się wykonanie 3 – 10 serii zabiegów – ilość jest dobierana indywidualnie, w zależności od przypadku.

Zabieg w naszym gabinecie wykonujemy sprzętem szwajcarskiej firmy EMS, która cieszy się bardzo wysoką oceną jakości oraz skutecznością. Dzięki wyposażeniu w dodatkową głowicę Power Plus jesteśmy w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

Wizyta trwa zazwyczaj od 5 do 10 minut, co w obecnej sytuacji w znacznym stopniu wyklucza konieczność oczekiwania w długich kolejkach.