fbpx

PRZYGOTOWANIE MOTORYCZNE

W obecnych czasach sport stawia przed zawodnikami coraz większe wyzwania.
Wraz z postępem i rozwojem aparatury monitorującej i obiektywizującej postępy treningowe zmienia się koncepcja prowadzenia zawodników oraz metody treningu.
Wymagania które stawia dzisiejszy sport zawodowy zmusza trenerów do indywidualizacji procesu planowania i realizacji treningu w ujęciu rozwoju fizycznego.

Zespół Medycyny Sportowej i Rehabilitacji posiada autorski program przygotowania motorycznego opierający się tylko na pracy indywidualnej z zawodnikiem. Krokiem wprowadzającym do pracy jest analiza mechaniczna i funkcjonalna aparatu ruchu prowadzona przez fizjoterapeutę. W trakcie tej sesji sprawdzana jest mobilność i stabilność każdego stawu oraz ocena wzorców ruchowych. 


Kolejnym etapem jest pomiar siły, mocy oraz wytrzymałości czyli tych cech motorycznych, które decydują o poziomie formy sportowej. Dalszym etapem jest analiza dyscypliny pod kątem doboru środków i metod treningowych


Oferta skierowana jest do trenerów i zawodników sportów zespołowych ( piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka), sportów indywidualnych oraz osób amatorsko uprawiających sport
Dzięki kompleksowości usług prowadzonych w naszym ośrodku ( fizjoterapia, przygotowanie motoryczne, odnowa biologiczna) dbamy o to by współpraca z nami przyczyniła się do osiągania sukcesów w walce o najwyższe cele.Możliwość komentowania jest wyłączona.